DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI:
Witaj nieznajomy/a. Zaloguj, lub zarejestruj się.
NEWSLETTER:

Niedziela 14/10 - OVERKILL

14 października 2012 r. thrashmetalowa formacja Overkill zagra w Katowicach.


OVERKILL + suport acts
14.10.2012 - Katowice, Mega Club
Początek koncertu: godz. 20.00 
Otwarcie bramek: godz. 19:00

Bilety w cenie 90zł do nabycia w sieci Eventim.pl 

Overkill to kultowa formacja dla fanów thrash metalowych brzmień. Grupa ta od ponad 30 lat w niezmiennie doskonałej formie koncertuje i nagrywa nowe albumy. Formacja ta ma już na swoim koncie 15 studyjnych płyt, które zaliczane są w poczet thrash metalowych klasyków. W 1991 roku ukazał się krążek „Horrorscope”, jeden z najlepszych albumów tej amerykańskiej grupy i thrash metalowy majstersztyk, który do dziś pozostaje niedościgłym wzorem dla wielu zespołów z tego gatunku muzycznego. Największy sukces zespół osiągnął za sprawą płyty, która ukazała się w 1993 roku, "I Hear Black", był to album, na którym Overkill większy nacisk położył na doom metalową stylistykę, krążek ten był też najwyżej notowanym albumem grupy na amerykańskiej liście bestsellerów. Ostatni studyjny album, "Ironbound" miał premierę w 2010 roku, uznany został za jeden z najlepszych albumów w dorobku zespołu i po raz pierwszy od 17 lat znalazł się w zestawieniu listy Billboard 200.

Grupa ta cieszy się od lat zasłużonym szacunkiem na metalowej scenie, w 2006 roku Dave Mustaine z Megadeth zaprosił Overkill na swoją coroczna trasę – Gigantour, gdzie zespół zagrał jako headliner drugiej sceny i spotkał się z niesamowitym przyjęciem ze strony fanów.

27 marca ukaże się najnowszy album Overkill, "The Electric Age", który już zapowiadany jest jako krążek, który stanowi esencję stylu grupy, o odświeżonym brzmieniu. Album nagrany został w składzie: Bobby “Blitz” Ellsworth (wokal), Dave Link (gitara), D.D. Verni (bas), Derek Tailer (gitara) oraz Ron Lipnicki (perkusja).

W kwietniu i maju zespół promować będzie swój najnowszy album na trasie Killfest w Stanach, w towarzystwie God Forbid, Diamond Plate i Sudikara. Natomiast latem Overkill będzie występowął na najważniejszych europejskich letnich festwilach, a już w październiku zespół wyruszy na trasę koncertową po Europie, w ramach której 14 października zaprezentuje się na jedynym koncercie w Polsce. Overkill towarzyszyć będą goście specjalni, o których poinformujemy wkrótce. 
Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Overkill to najdłużej grająca amerykańska grupa muzyczna wykonująca thrash metal. Powstała w Nowym Jorku w 1980 roku z inicjatywy Bobby Elswortha pseudonim "Blitz" (śpiew) i Carlosa Verniego pseudonim D.D. (gitara basowa). Pod koniec lat 80. XX wieku grupa zaliczana była do gatunku thrash metal jak pokrewne mu stylistycznie Anthrax, Slayer czy Testament.